Броди. За лаштунками

  • Home
  • Броди. За лаштунками

Броди. За лаштунками Contact information, map and directions, contact form, opening hours, services, ratings, photos, videos and announcements from Броди. За лаштунками, Performance & Event Venue, .

ЧОМУ В БРОДАХ КОМАНДА ЗЕ НЕ ВИСУВАЄ КАНДИДАТА НА МЕРАУ політиці всяке трапляється. Буває, що й затяті опоненти зливаютьс...
17/09/2020

ЧОМУ В БРОДАХ КОМАНДА ЗЕ НЕ ВИСУВАЄ КАНДИДАТА НА МЕРА
У політиці всяке трапляється. Буває, що й затяті опоненти зливаються з єдиному союзі, якщо їм це вигідно. Яскравий приклад - ситуація з висуванням на міського голову Бродів.
Здавалося б, партія влади мала би бути зацікавленою у зміцненні своїх позицій на місцях, зокрема в Бродах, і мала би позмагатися за посаду мера. Ймовірно, найбільш рейтинговим кандидатом від влади була б голова РДА Оксана Прокопець. Але з поінформованих джерел нам стало відомо, що Зе-команда не висуватиме свого кандидата. Тим самим вони роблять послугу чинному міському голові Анатолію Белею, який висувався на мера від різних партій, а тепер перефарбувався в кольори ЄС.
Отож домовилися чи, як кажуть в бродівських політичних колах, перетерли, добазарилися! Є чутки, що за цю послугу виторгували у Белея посаду заступника – для тієї ж Прокопець. Хоча може статися так, що чинна голова РДА взагалі опиниться за бортом. Джерела з середовища бродівських «слуг» кажуть, що в них відбувається серйозна боротьба між «молодою» командою та старою бродівською «елітою», яка побувала у всіх партіях при всіх владах, а тепер, ясна річ, прикрасила собою Зе-команду. Із боку старої гвардії боротьбу очолила Ганна Приймак, директорка швейної фабрики, яка має амбіції стати №1 в списку «слуг».
То що, дорогі виборці, і далі будете вірити байкам про те, що є партія влади «Слуга народу», а є «жорстка опозиція» - Європейська солідарність, яка на чолі з «сивочолим гетьманом» протистоїть владі? Та ж ворон воронові ока не виклює!

НЕ РЯТУЮТЬ, А РУЙНУЮТЬ. ЯК ВЛАДА ЗА ВЕЛИКІ ГРОШІ НИЩИТЬ ПІДКАМІНСЬКИЙ МОНАСТИР Древній і прекрасний монастир у Підкамені...
15/08/2020

НЕ РЯТУЮТЬ, А РУЙНУЮТЬ. ЯК ВЛАДА ЗА ВЕЛИКІ ГРОШІ НИЩИТЬ ПІДКАМІНСЬКИЙ МОНАСТИР
Древній і прекрасний монастир у Підкамені давно потребував реставрації. І от впродовж останніх двох років порятунок цієї величної пам’ятки національного значення фінансує Євросоюз, залучено кошти обласного бюджету. Кошти чималі. Але як їх витрачає «господар Львівської облради» Ганущин?
Замість того, щоб рятувати пам’ятку, найняті так звані «реставратори» кладуть плитку на подвір’я і встановлюють ліхтарі – словом, наводять марафет… Для чого це – зрозуміло кожному. Для плитки й ілюмінації особливого розуму не треба, а відмивати гроші найлегше.
Обрали такого підрядника, який певне не чув слова «реставрація». У проекті не було передбачено археологічних досліджень. Копали, як хотіли. Зривали кількасотлітні надгробні плити на монастирському цвинтарі, все поперевертали так, що повернути на свої місця було неможливо.
З’явилися й перші наслідки «реконструкції». Замість стародавніх вічних плит поклали «модну» сучасну плитку. Пооббивали кам’яні пороги й одвірки в’їздової брами. З’явилися тріщини в мурах брами та надбрамної церкви, збито фрагменти карнизів. Водовідведення, на яке потратили гроші, не функціонує, вода або зовсім не має куди стікати, або стікає в яму під оборонною вежею, рік-другий такого «відведення» і вежа може впасти. А ще ці «спеціалісти» штукатурять вежу цементним розчином – це взагалі неприпустимо в реставрації пам’яток! Отака шкода 500-літній пам’ятці.
А реалізатори проекту не переймаються. Навіть не бояться, що приїдуть партнери проекту з Євросоюзу, подивляться на це марнування грошей і наступного разу добре подумають, кому давати ґранти. І хай наші можновладці не думають, що європейці не побачать тих тріщин і «модної» плитки. Яскрава ілюмінація всього не сховає.
Боляче, що Україна, отримавши шанс врятувати унікальну пам’ятку, може її втратити. Тим більше, християнську святиню. Тим більше, на нашій рідній Брідщині.
Сподіваємося, й вам не все одно. Не можемо це так просто залишити, треба залучити фахівців з охорони пам’яток – справжніх, а не тих, що зараз добивають святиню, проконтролювати, що відбувається, і змусити владу припинити нищення Підкамінського монастиря.

ТІЛЬКИ ДЛЯ «СВОЇХ» ДЕПУТАТІВ. ЯК БРОДІВСЬКА МІСЬКРАДА ПІДТРИМУЄ БІЗНЕС На минулій сесії Бродівської міської ради депутат...
30/07/2020

ТІЛЬКИ ДЛЯ «СВОЇХ» ДЕПУТАТІВ. ЯК БРОДІВСЬКА МІСЬКРАДА ПІДТРИМУЄ БІЗНЕС
На минулій сесії Бродівської міської ради депутат Володимир Шинькар ініціював рішення про звільнення від податку на час карантину представників малого й середнього бізнесу. Ініціював чи не втретє. І втретє його ініціативу зарубали – «за» проголосували тільки четверо депутатів. Усім решта байдуже до бізнесу, який сплачує податки, поповнюючи бюджет, та дає робочі місця. Депутатам головне подбати про себе. Як це, наприклад, роблять голова «жирної» бюджетної комісії, депутат від БПП (Європейська солідарність) Михайло Старик та його колега по фракції Сергій Ангеляшко.
Свого часу Старик отримав земельну ділянку по вул. Привокзальній, 2, де розгорнув свій бізнес – автобусну станцію, в якій частину площ надає в оренду. Цього виявилося замало. У 2016 році пан Михайло та ще шестеро осіб на прізвище Старик (далеко не всі – мешканці Бродів) отримали ділянки начебто для будівництва гаражів в Бродах (загалом 0,07 га) в районі автовокзалу. Гаражів велике сімейство Стариків, як ви здогадалися, не збудувало, зате там постав новий бізнес – СТО, автомийка та інше. Чудова шахрайська схема дерибану громадської землі! Без конкурсу, безкоштовно, в зручному місці, щоб весь бізнес докупки! Іншому порошенківському депутатові Ангеляшку теж бізнес йде непогано (металопластикові вікна, двері). А все тому, що Бродівська міська рада дала йому добрий старт – безкоштовну земельну ділянку на вул. Залізничній, 63 (0,01 га для будівництва та обслуговування магазину з офісними приміщеннями).
Кому ще з підприємців у Бродах так пощастило? Хіба що іншим депутатам та їхнім родичам. Але про це – вже в наступних наших розповідях. Стежте за оновленням!
На фото: Бізнес Старика. Бізнес Ангеляшка. (Усе "під дахом" ЄС).

ЗА ЧИЇ ГРОШІ КУПЛЕНО АПАРАТ ШВЛ ДЛЯ БРОДІВ…Ще не встигли привезти до Бродівської лікарні новий апарат ШВЛ, як посадовці ...
25/06/2020

ЗА ЧИЇ ГРОШІ КУПЛЕНО АПАРАТ ШВЛ ДЛЯ БРОДІВ
…Ще не встигли привезти до Бродівської лікарні новий апарат ШВЛ, як посадовці одне наперед одного почали його презентувати й перетягувати ковдру.
Спочатку апаратом ШВЛ для Бродівської лікарні похвалився голова облради Ганущин (джерело - офіційний сайт). «Завдяки обласному бюджету, нашим благодійникам робимо усе можливе, аби вишукати та придбати на ринку виробництва висококласних ШВЛів апарати для потреб Львівської області», - цитує Ганущина його прес-служба в повідомленні про закупівлю трьох ШВЛів, один з яких - для Бродів.
Далі з’явився сюжет «Броди online», цитуючи депутата облради, котрий приїхав з апаратом до Бродів: «Я хочу висловити вдячність меру, який долучився до цього, практично апарат закуплений за кошти міста Бродів. До цього надзвичайно долучився мер…».
Згодом сюжет з’являється на комунальному ТРК «Броди». У ньому автор говорить, що «високотехнологічний апарат придбали за кошти міської ради», а працівники лікарні на камеру дякують міській раді й меру.
А тепер – правда.
Перше: Ганущин не має права казати «завдяки обласному бюджету», оскільки з області на апарат не надійшло ні копійки.
Друге: Міський голова Бродів Анатолій Белей скільки міг – відтягував рішення про виділення коштів на ШВЛ, хоча гроші в казні на це були. Згодом під тиском громадськості з міського бюджету виділили 300 тисяч як субвенцію з резервного фонду, ще 238 виділили з міського бюджету на сесії (разом – 538 тисяч). Апарат коштує 658 тис. Звідки взяли ще 120 тисяч? А це – заслуга сільських громад району, які зі скромних бюджетів внесли свою частку, зокрема Лешнів (20 тис), Станіславчик (20 тис), Язлівчик (30 тис), Гаї (50 тис). Але про них ніхто й не згадує. А ще на 221 тис грн з районного бюджету закуплено ІФА-тести. Наголошуємо, з районного бюджету, а не «за сприяння голови РДА Прокопець».
Третє: сумнівний сюжет ТРК «Броди» поширює в соцмережах голова Бродівської РДА Оксана Прокопець. Вона ж знає правду про те, звідки гроші на ШВЛ, але її влаштовує така маніпуляція.
Не хотіли говорити про «професійність» та «незаангажованість» бродівських журналістів – розуміємо, що вони люди підвладні: як їм накажуть, так вони і проінформують. Але невеличкий лікнеп: немає такого поняття як «кошти міської ради», є кошти міського (обласного, районного, державного) бюджету, а якщо точніше – кошти платників податків, кошти громади. Тож дорогий і такий потрібний в час пандемії апарат ШВЛ для Бродівської ЦРЛ закуплено за кошти мешканців Бродів, Лешнева, Станіславчика, Язлівчика, Гаїв, які не легко заробляють на життя і сплачують податки. І треба подякувати кожному з них, бо їхніми зусиллями куплено новий сучасний апарат ШВЛ.

25/06/2020

Ганущин: "Я простий хлоп з Рахівського району"

ЖИТТЯ І ЗАРОБІТКИ БРОДІВСЬКИХ «НЕБОЖИТЕЛІВ»-3. ГАНУЩИНСпочатку застереження. Перше: так, ми теж вважаємо, що Олександр Г...
28/05/2020

ЖИТТЯ І ЗАРОБІТКИ БРОДІВСЬКИХ «НЕБОЖИТЕЛІВ»-3. ГАНУЩИН
Спочатку застереження. Перше: так, ми теж вважаємо, що Олександр Ганущин ніякий не «бродівський» - народився на Закарпатті, живе в маєтку поблизу Львова. Але раз він з якогось дива вирішив балотуватися до обласної ради від Бродів і заявдяки бродівській громаді посів високу посаду, то куди ми від нього подінемося? Мусимо людям розказати, скільки йому платить громада. Друге: так, зарплата невелика як для посадовця такого рівня. До того ж, голові облради треба утримувати свої чималі маєтки, авто та інше майно. Він явно себе обділяє.
Отож, голова Львівської обласної ради, депутат від Бродівщини Олександр Ганущин, відповідно до поданої ним декларації, за минулий рік отримав 573 тисячі грн. зарплати (приблизно 48 тис. на місяць). (Для порівняння, в минулому скликанні обласної ради голови отримували від 10 до 14 тисяч на місяць).
У власності сім’ї Ганущина - будинок площею 368 кв. м в Брюховичах, ділянка на 600 кв. м, господарська будівля на 120 кв.м, автомобіль KIA SORENTO, на банківських рахунках – 175000 грн. і 26880 доларів. Та й таке…

ЖИТТЯ І ЗАРОБІТКИ БРОДІВСЬКИХ «НЕБОЖИТЕЛІВ»-2. БЕЛЕЙДля початку хочемо пояснити, чому ми оприлюднюємо інформацію про зар...
18/05/2020

ЖИТТЯ І ЗАРОБІТКИ БРОДІВСЬКИХ «НЕБОЖИТЕЛІВ»-2. БЕЛЕЙ
Для початку хочемо пояснити, чому ми оприлюднюємо інформацію про зарплати бродівських посадовців. Тільки тому що зарплату їм виплачує громада Бродів, тобто кожен з платників податків «скидається» на їхнє безбідне життя, і бродівчани як роботодавці мають право знати, куди і в яких обсягах йдуть їхні гроші. І робити висновки.
Отож, як обіцяли, гроші й статки міського голови Бродів Анатолія Белея, які зазначені в його декларації за підсумками 2019 року. Зарплата мера за минулий рік становить понад 478 тисяч грн., тобто приблизно 40 тис. грн. на місяць. А далі вас розчаруємо: ні квартири, ні будинку, ні землі, ні автомобіля, ні банківських вкладів у власності Белея нема – все записане на його дружину. Детальніше – в декларації на офіційному сайті НАЗК.
Тож вам вирішувати: чи має право міський голова брати собі з громадської скарбниці аж по 40 тис на місяць, в той час, коли більшість його роботодавців живуть і утримують сім’ї на значно меншу зарплату? Може, варто бути скромнішим?
Далі буде…

ЖИТТЯ І ЗАРОБІТКИ БРОДІВСЬКИХ «НЕБОЖИТЕЛІВ»Бродівська влада любить розповідати, як дбає про місто та його мешканців. Але...
14/05/2020

ЖИТТЯ І ЗАРОБІТКИ БРОДІВСЬКИХ «НЕБОЖИТЕЛІВ»
Бродівська влада любить розповідати, як дбає про місто та його мешканців. Але чи від тих розповідей люди стали жити краще? Чи побільшало робочих місць, чи розвивається бізнес, чи зросли зарплати? Навряд чи… Однак є купка «небожителів», яким ні війна, ні кризи не шкодять. Наприклад, заступники міського голови Бродів Роман Сподарик та Олександр Єлиневський, чиї декларації про доходи за минулий рік з’явилися на сайті НАЗК.
Отож Роман Сподарик отримав у 2019 році понад 433 тисячі гривень зарплати – згрубша, це 36 тис. на місяць. Хто ще в Бродах може похвалитися такою платнею? Торік перший заступник Белея взяв і вже встиг повернути майже 100-тисячний кредит. У власності Сподарика квартира в 52 кв.м, чверть іншої квартири в 70 кв.м, також відкрито шість рахунків у банках.
Зарплата О. Єлиневського за 2019 р. – 395 тис. грн. (33 тис. на місяць), плюс пенсія – 85 тис. В заступника та його дружини є будинок в 129 кв.м, квартира в 50 кв.м, п’ять земельних ділянок площею 1200, 1200, 885, 1263, 2499 кв.м і будівля (61кв.м). Є також чотири автомобілі та вісім рахунків у банках.
Коли читаєш декларації людей, в яких життя вдалося, згадуєш зарплати вчителів та медиків, інших фахівців, які змушені працювати на мінімальну зарплату (4723 грн), пенсії наших стареньких (мінімальна – 1889 грн). Та бродівські «небожителі» не можуть зрозуміти людей, які чесно працюють і при цьому ледве виживають. Ні, їм не зрозуміти, бо вони ж собі не шкодують ні зарплат, ні премій, ні доплат. Їм платня капає в будь-яку погоду, а ще додайте інші «бонуси», про які не прийнято згадувати в деклараціях.
P. S. Невдовзі ознайомимо вас із декларацією Бродівського міського голови. Стежте за оновленнями.

«ІДЕАЛЬНЕ МІСТО»* ЗАЛИВАЮТЬ БЕТОНОМ. КІНЕЦЬ ІСТОРІЇ?У Бродах залили бетоном залишки стародавніх мурів із усіма артефакта...
07/05/2020

«ІДЕАЛЬНЕ МІСТО»* ЗАЛИВАЮТЬ БЕТОНОМ. КІНЕЦЬ ІСТОРІЇ?
У Бродах залили бетоном залишки стародавніх мурів із усіма артефактами, які, ймовірно, там містилися. Залили потайки, поспіхом, щоб ніхто не встиг схопити за руку. Бо це ж так клопітно – оці всі мури, дозволи, закони, археологи, архітектори, громадськість та всякі інші поціновувачі історії й старовини. А так – в бетон і крапка, хай тепер пробують щось накопати…
Наперед скажемо, що вирішальну роль в цьому злочинному й варварському акті відіграв міський голова Бродів Анатолій Белей. Його дії чи бездіяльність породили проблему на Вірменській, він же прикрив і благословив це просте «бетонне» її розв’язання. До слова, власник будівництва кандидував на виборах до міської ради від БПП.
…Усе почалося з наміру всього лише відбудувати громадську вбиральню. Але в Бродах, якщо маєш гроші й доступ до тіла міського голови, можна все, і в результаті в проекті – масштабна споруда, схожа на римський колізей, під яку загребли добрий шмат міської землі.
За законом в такому історичному місті, як Броди, для якого створено й затверджено в Мінкульті історико-архітектурний опорний план, будівництво багатоповерхових чи комерційних споруд має здійснюватися на підставі містобудівних умов і обмежень, за умови розроблення проектної документації і погодження її в органі охорони культурної спадщини, з проведенням археологічних досліджень. Досліджень не провели, а просто – все під бетон. Таке могли «погодити» тільки манкурти, для яких історія, спадщина – порожні слова. Міський голова Бродів?
Скандал розгорівся за кілька днів до Великодня. Громадські активісти побачили, що у викопаному котловані – стародавні мури, пивниці, склепіння, і що за кілька годин це все буде знищено. Забили на сполох, звернулися в поліцію і в департамент архітектури та розвитку містобудування Львівської обласної державної адміністрації. У господарів будівництва почалася паніка: вони стратилися, були впевнені, що все залагодили в мерії, а якісь активісти плутаються під ногами. Терміново викликали мера. І тут розпочався цирк. Белей – на арені.
На сайті міськради він публікує повідомлення, з якого можна зрозуміти, що він сам виявив і мури, і порушення. І саме він припинив будівельні роботи. Ще й закликав бродівчан, які помітять схожі знахідки, повідомляти в міськраду.
Ця офіційна заява виявилася фатальною для знахідки на Вірменській. Небайдужі бродівчани, громадськість, історики, повірили. Й взялися чекати на прибуття археологів та посадовців Мінкульту, уявляючи, які унікальні знахідки можуть зберігатися в землі.
А вчора, 6 травня, виявилося, що культурний шар залито бетоном.
Обставили все так, начебто ситуація загрожувала обвалом і руйнуванням дороги. Ситуація, яку породила місцева влада вкупі з безвідповідальним бізнесом. А офіційне рішення ухвалила районна комісія з надзвичайних ситуацій. Ага, саме в ній засідають авторитетні історики й археологи. Насправді, ні. Жодних істориків не було. Зате були голова райдержадміністрації Прокопець та голова районної ради Швед. Очевидно, не обійшлося без благословення їхнього куратора з області – голови облради Ганущина.
Чи залишиться цей злочин непокараним? Залежить від того, чи знайдуться люди, яким болить таке варварське ставлення до культурної спадщини, які нічого не винні міському голові й готові боротися проти цього самодурства й вандалізму.
Сподіваємося, переможе правда.
*Броди належить до т.зв. «ідеальних міст», зроблених за зразками фортифікації XVI-XVII ст., бездоганних у плануванні.

БІЗНЕС У БРОДАХ – РОДИЧАМ ЗЕ-КОМАНДИ?Що не день ми стикаємося з тим, як «сильні світу цього» наживаються на людській бід...
01/05/2020

БІЗНЕС У БРОДАХ – РОДИЧАМ ЗЕ-КОМАНДИ?
Що не день ми стикаємося з тим, як «сильні світу цього» наживаються на людській біді в час пандемії. А тим часом більшість людей вже ледве виживають. Нині, коли «Епіцентри» та інші великі мережі процвітають, тисячі представників малого бізнесу – магазинчики, майстерні, перукарні – на межі банкрутства. У деяких містах влада ухвалила рішення про звільнення від єдиного податку фізичних осіб-підприємців 1 і 2 груп, яким уряд заборонив працювати в час карантину. Але не бродівська влада. Бо вони для себе давно поділили бізнесменів на сорти: першосортним - допомагати, другосортних – ігнорувати.
А до першосортних належить, скажімо, мешканець Буська Дмитро Новосад. Скажете, що він забув у Бродах? Цей чоловік (як з’ясувалося, він навіть не зареєстрований як підприємець) отримав дозвіл на будівництво тимчасової споруди прямісінько на ринку, яка з усього видно матиме велику комерційну привабливість. Отримав дозвіл рішенням виконкому Бродівської міської ради. Без конкурсу. Не знаємо, ким він доводиться Белеєві чи іншим «батькам міста», але яскравій представниці Зе-влади, колишній міністерці освіти і науки Ганні Новосад він близька рідня. І Новосад не один такий «першого сорту».
Для них не існує епідемії та карантину, як для підприємців, які не можуть зараз працювати на ринку, будівництво й зараз у розпалі. Попередньо для них було звільнено територію – контейнери, які не використовувалися, перенесли від мури Бродівського замку, що є грубим порушенням. І таку схему застосовують не вперше. До речі, наданням дозволів під «ведення підприємницької діяльності» людям, які навіть не зареєстровані підприємцями, мали би зацікавитися правоохоронні органи…
А чи відомо вам, що бродівський ринок щороку отримує з міського бюджету понад півмільйона гривень і не дає жодних надходжень до міської скарбниці? То, може, недоцільно роздавати задурно привабливі ділянки для людей, які згодом зароблятимуть на бродівських підприємцях, надаючи їм в оренду свої площі? Як би мало бути по-господарськи, по-справедливості, по-державницькому? Міська влада мала би оголосити конкурс на оренду чи викуп земельних ділянок з можливістю встановлення МАФів, в якому могли би позмагатися різні підприємці. Так було б справедливо і вигідно для міста, бо пішли би кошти в бюджет. Але видається, що гроші йдуть у чиюсь глибоку кишеню.
…І коли вчергове міській раді пропонуватимуть звільнити від податків дрібних підприємців, а мер заперечуватиме, бо, мовляв, від цього втратить бюджет, згадайте про пана Новосада, який отримав ласий шматок в центрі Бродів безкоштовно, не поповнивши ні на копійку міську скарбницю.

«ШАРА» ДЛЯ БРОДІВСЬКИХ СВАТІВМабуть, усі в Бродах знають, що отой гарний новозбудований, восьмиповерховий (найвищий у мі...
14/04/2020

«ШАРА» ДЛЯ БРОДІВСЬКИХ СВАТІВ
Мабуть, усі в Бродах знають, що отой гарний новозбудований, восьмиповерховий (найвищий у місті) будинок на Залізничній, 40 належить сім’ї міського голови Анатолія Белея. Якщо точніше, міська рада надала дозвіл на будівництво цього багатоквартирного будинку невістці міського голови, яка є водночас дочкою першого заступника мера Сподарика. Що тут скажеш? Заможні, впливові люди, можуть собі дозволити…
Але якби за такий проект захотів взятися якийсь підприємець, то йому би довелося купити землю на аукціоні, пройти сім кіл пекла і витратити купу грошей. Для «своїх» же застосували тіньову схему: спочатку три ділянки по 0,1 га надали безоплатно трьом особам (ймовірно, підставним) для індивідуального будівництва, а потім ті три ділянки вкупі (0,3 га) опинилися в невістки мера, причому було змінено цільове призначення на комерційне. Замість того, щоб продати таку привабливу ділянку і наповнити бюджет міста – її подарували родині мера чи то пак якимсь невідомим інвесторам (підозрюємо, що там стирчать вуха Белеєвого патрона Ганущина та одіозного олігарха Дубневича, проти якого порушено кримінальну справу).
Але це ще не всі збитки для міської скарбниці. Відповідно до законодавства, замовник будівництва зобов'язаний взяти пайову участь у створенні інфраструктури населеного пункту, але громаді досі нічого не відомо про пайовий внесок родини Белея до міського бюджету. Так само пощастило родинці із проведенням каналізації – усе коштом міського бюджету. І дорогу до будинку теж замостили за гроші громади.
Тож тепер мер Белей разом зі сватом Сподариком пожинають плоди «важкої праці»: продають квартири та здають в оренду комерційні приміщення, причому зовсім не дешево. От вже і «Шара» розташувалася на першому поверсі. Що ж, дуже символічно для найвідоміших бродівських сватів, які звикли все отримувати «на шару»…
Чому ми зараз нагадуємо вам про цю велику бродівську аферу? Бо нині, в час епідемії, багато підприємців, заможних людей урізають свої прибутки й жертвують кошти на подолання цього лиха. А що ж Белей – далеко не бідна людина, яка примножує статки, розпилюючи міський бюджет? Уже другий місяць розказує, як купить апарат ШВЛ за бюджетні кошти (а його нема й хтозна коли буде), хвалиться по ТБ, що працівники міськради віддали зі своїх зарплат 18 тисяч й водночас незаконно оголошує збір коштів для соціально незахищених на приватний рахунок свого благодійного фонду. Як же це дрібно, ганебно й низько… Стільки років наживався на місті та громаді й навіть в такий час не соромиться виписувати величезні премії собі й заступникам – їхня офіційна зарплата сягає 40 тисяч грн на місяць (порівняйте із зарплатами медиків та мізерними пенсіями). То хоч би раз, при такій великій біді, витягнув з кишені кілька тисяч і купив тестів чи засобів захисту. Але ні, то не про таких ми говоримо…

ГАНУЩИН БРАВ ВІДРЯДЖЕННЯ НА СУД ГОЛОВНОГО ТЮРЕМНИКА ЛЬВІВЩИНИ!Доки обласна рада байдикує (сесії не збираються, комісії н...
10/04/2020

ГАНУЩИН БРАВ ВІДРЯДЖЕННЯ НА СУД ГОЛОВНОГО ТЮРЕМНИКА ЛЬВІВЩИНИ!
Доки обласна рада байдикує (сесії не збираються, комісії не засідають, виконавчий апарат працює з дому) голові Львівської обласної ради Олександрові Ганущину, котрий, як відомо, є ще й депутатом від Бродівщини, капає чималенька зарплата. За повідомленням інформаційного агентства «Варіанти», в березні Олександру Ганущину нарахували 46 тис грн зарплати – такі дані надала Львівська облрада у відповідь на інформаційний запит редакції. У складових тієї зарплати прекрасне все! І надбавка за виконання особливо важливої роботи – 9 085 грн, і щомісячна премія – 14 334 грн, але найцікавіше – це відрядження, за які О. Ганущину виплачено понад 5 тисяч гривень.
Куди наїздив стільки грошей голова облради – поки що достеменно не відомо (при нагоді, спробуємо з’ясувати). Із офіційного сайту облради довідуємося, що в березні (7.03) він брав участь в поминальних заходах у Павлокомі та вшануванні о. Вербицького в Млинах у Польщі. Прес-релізів про інші поїздки Ганущина на сайті нема. З інших джерел бачимо, що 27 березня голова побував «з робочим візитом» у Бродах. І наче все… А ні, не все. 25 березня він був у Києві на суді з обрання запобіжного заходу депутату і недавньому керівнику обласної пенетенціарної служби Михайлові Дзюдзьові, який погорів на хабарі – голова облради хотів узяти колегу на поруки. Але, мабуть, він не брав відрядження на цю поїздку. Чи брав? Певне, таки взяв…
Що, кажете, сутужно вам на карантині, гроші закінчуються, заробітку ніякого? А от декотрим обранцям карантин дуже навіть на користь.

ГАНУЩИН У БРОДІВСЬКІЙ ЛІКАРНІ: НІ, НЕ ДОПОМАГАЄ - ПЕРЕВІРЯЄУчора в Бродах був високий гість – голова обласної ради, він ...
28/03/2020

ГАНУЩИН У БРОДІВСЬКІЙ ЛІКАРНІ: НІ, НЕ ДОПОМАГАЄ - ПЕРЕВІРЯЄ
Учора в Бродах був високий гість – голова обласної ради, він же депутат від Бродівщини Ганущин. Давненько його не було, хоча місцеві ради та громади просили про підтримку через ліквідацію Бродівського району в рамках децентралізації. Тоді він їх не чув. Він завжди так поводиться – робиться глухим, коли від нього вимагають справедливих державницьких рішень, наприклад, замість того, щоб виділяти 35 млн на премії чиновникам – дати ці гроші на боротьбу з епідемією. Не почув - премії важливіші. Так само не чув, коли громадськість вимагала обмежити виплати апарату облради, в якому зарплати 25-45 тисяч грн. і дати гроші на лікарні.
А тепер приїхав «перевіряти»?
Це той самий «перевіряльник», за керівництва якого виставлено на продаж лікарні, які розташовані в гарних районах з дорогою землею - дитячу лікарню, дитячий кардіоревматологічний санаторій, а на черзі - дитячий психоневрологічний диспансер та Охматдит?
Він дивується, що районна лікарня не готова? А кілька днів тому заступниця головлікаря поіменно дякувала міському голові Бродів, районній владі, що дуже подбали про забезпечення лікарні. То може, хай би Ганущин спитав у тої місцевої влади і тої заступниці, де та допомога і чому вони брешуть людям в живі очі? Та ні, він приїхав покривати міського голову, який також не бажає підтримувати районну медицину, наче це не стосується мера і мешканців міста.
…Ясна річ, що районна лікарня не готова. Так само, як інші лікарні, в тім числі опорні в час епідемії - обласна інфекційна, фтизіопульмонологічний центр, про які обласна рада розсилає прес-релізи із довжелезними списками потреб, починаючи від ліжок і захисних засобів, вже не кажучи про апарати ШВЛ.
Може, хай би сам голова облради, який до неї потрапив завдяки бродівчанам, розповів, чим він допоміг медицині в своєму окрузі? Але нема що казати. Бо з мізерного районного бюджету навіть змусили виділяти кошти на опорну лікарню, замість того, щоб дати гроші з обласного бюджету. А гроші, як ми знаємо, є. Зрештою, можна було зробити шляхетний жест і віддати частину своєї зарплати медикам, як це зробив міський голова Івано-Франківська і його заступники.
Не віриться, що в Ганущина і його «молодої команди» в Бродах та районі прокинеться сумління – не для того вони рвалися до влади. Вони не збираються рятувати людей.
Це просто якась безнадія…

ЩО ВАЖЛИВІШЕ: ГОДИННИК ЗІ СКУЛЬПТУРОЮ ЧИ АПАРАТ ДЛЯ ПОРЯТУНКУ ВІД КОРОНАВІРУСУ?На першому фото ви бачите витрати на «год...
17/03/2020

ЩО ВАЖЛИВІШЕ: ГОДИННИК ЗІ СКУЛЬПТУРОЮ ЧИ АПАРАТ ДЛЯ ПОРЯТУНКУ ВІД КОРОНАВІРУСУ?
На першому фото ви бачите витрати на «годинникову скульптуру», яку збираються встановити на Бродівській міській раді – 199 тисяч грн. Ще 151 тисяча піде на вежовий годинник з боєм і декоративний герб. А на другому фото – апарат штучної вентиляції легень, без якого під час епідемії коронавірусу неможливо буде рятувати людські життя (140 тис). От тільки різниця в тім, що на скульптуру, годинник і герб міська влада виділила гроші з бюджету, а на апарат – ні. Таке враження, що для місцевої мерії нема коронавірусу, не треба забезпечувати необхідним лікарню, купувати засоби індивідуального захисту, маски, тести, зрештою, такий необхідний апарат штучної вентиляції легень, бо на весь район їх усього два й то вже досить старих. Це абсолютно стосується міста, бо половина пацієнтів районної лікарні – це мешканці Бродів.
Інші місцеві ради зібрали сесії, виділили кошти на боротьбу з епідемією, міські голови видали розпорядження про особливі заходи, але це не стосується Бродів. Тут свої пріоритети: мало було торік 800 тисяч на «прикрашання» даху міськради, то ще й цього року купу грошей виділили.
Зараз ці «забаганки» влади можуть коштувати людського життя. Тому треба вибирати, що важливіше: скульптури з годинниками чи апарат, який просто необхідний для порятунку хворих. Бо епідемія нас не мине, але чим рятуватимуть людей в Бродах, не відомо!

КРАЩЕ БИ СТУПАК МОВЧАВ ПРО ЕКОЛОГІЮ…Учора бродівський активіст – донедавна член партії «Сила людей», тепер голова районн...
10/03/2020

КРАЩЕ БИ СТУПАК МОВЧАВ ПРО ЕКОЛОГІЮ…
Учора бродівський активіст – донедавна член партії «Сила людей», тепер голова районного осередку Галицької партії Володимир Ступак - розмістив на своїй сторінці в ФБ пост про підтримку відомої екологічної організації «Екологія-Право-Людина». Організація справді має на своєму рахунку багато добрих справ у царині збереження довкілля та заслуговує на підтримку. Але ліпше би такий діяч взагалі ніколи й нічого не говорив про екологію. Бо не так давно він усе сказав…
Для тих, хто не дуже стежить за «бродівським політикумом», нагадаємо про гучну справу, яка стосується збереження довкілля і в якій засвітився згаданий діяч. Йдеться про протести громад Бродівського району проти наміру розгорнути норкові ферми поблизу їхніх сіл. Коли до непокірних селян внадилися чиновники й представники інвесторів із презентацією проєкту та імітацією публічного обговорення, серед протестувальників було зауважено й згаданого представника Галицької партії. Він не приховував, що погоджується з вимогами громади, тобто виступає проти спорудження норкових ферм. Не минуло й кількох місяців – і риторика Ступака кардинально змінилася. Виявилося, що він вже виступає за норкові ферми. Що ж так вплинуло на його позицію? А він саме успішно з’їздив (коштом інвесторів) у рекламний чи то ознайомчий тур до Польщі та Данії, на тамтешні звіроферми, і повернувся звідти іншою людиною, почав пропагувати ідею будівництва норкових ферм. І якось його вже не турбувала потенційна шкода для довкілля та людей. І зовсім не бентежили порушення законів та людських прав, які відбувалися під час проштовхування проєкту на Бродівщині.
Тож ви розумієте, що Ступак і екологія – речі непоєднувані. І не вірте, коли наступного разу це «обличчя Галицької партії на Бродівщині» знову розписуватиме, як вболіває за довкілля.
На фото: В. Ступак агітує за норкові ферми.
Фото Львівського прес-клубу.

ЯК БЕЛЕЙ САМ СЕБЕ ПЕРЕМІГ НА ТЕНДЕРІ Нещодавно на сайті «Наші гроші» було оприлюднено інформацію про те, як «розігрувавс...
27/02/2020

ЯК БЕЛЕЙ САМ СЕБЕ ПЕРЕМІГ НА ТЕНДЕРІ
Нещодавно на сайті «Наші гроші» було оприлюднено інформацію про те, як «розігрувався» тендер на прибирання Бродів. Забігаючи наперед, скажемо, що переможених у цьому змаганні не було – лише переможець…
Тож конкурували в тендері на суму 1,2 мільйона гривень, як зазначено в документах, компанія «Моноліт буд констракт» та підприємець Іван Макар. Причому обидва учасники безкоштовно орендують ту саму машину в однієї людини – Миколи Кочубая, який раніше був власником «Моноліт буд констракту». Переміг у тендері Іван Макар, який запропонував на 5 тисяч нижчу ціну. Переможець торгів до кінця 2020 року прибиратиме 34 вулиці міста загальною площею понад 410 тис. квадратних метрів.
За інформацією «Наших грошей», у документах Макара зазначено, що Микола Кочубай безкоштовно «позичив» йому прибиральну машину моделі Hako citymaster. На іншому тендері конкурент Івана Макара – ТОВ «Моноліт буд констракт», також вказує, що орендує цей же автомобіль із аналогічними номерними знаками у Миколи Кочубая.
Насправді ж і за Кочубаєм, і за «Моноліт буд констрактом», і за Іваном Макаром стирчать вуха родини міського голови. Зокрема, за даними «Наших грошей», «Моноліт буд констракту» безкоштовно позичив техніку Василь Белей – син Анатолія Белея, який водночас є головою тендерного комітету Бродівського виконкому. Приватний підприємець Іван Макар зареєстрований у Бродах, і з початку 2019 року отримав три замовлення на 1,05 млн грн, усі з яких – від виконавчого комітету Бродівської міської ради.
Це вже втретє перед громадою розігрують цей цирк: начебто тендер між Белеєм і Белеєм, в якому незмінно перемагає Белей зі старенькою машиною секонд-хенд, яка наче і не його, і не сина, і навіть не Івана Макара. 1,2 млн – чималенька добавка до зарплати міського голови.
Цими оборудками мали би зацікавитися антикорупційні органи. Порушено щонайменше три статті законів: 1. п.7 ч.1.ст. 17 Закон України «Про публічні закупівлі» (пов’язані особи або спаринг-партнери в публічних торгах), ч.ч.1-2, ст. 11 ЗУ «Про публічні закупівлі», ст. 28 ЗУ «Про запобіганні корупції» (про конфлікт інтересів), ч. 2 ст. 11 ЗУ «Про публічні закупівлі», ст. 27 ЗУ « Про запобіганні корупції» (обмеження спільної роботи близьких осіб). Знаємо, що відповідні звернення вже готуються.
Про моральний бік питання навіть не варто згадувати, та все ж: торік опинилися без роботи десятки працівників комунального підприємства, зокрема двірників. Думаю, вони прибирали краще, ніж стара белеєва машина, яка хіба здіймає пилюку. Але раз така «автоматизація процесу», то якби мер дбав про міську господарку, а не власну кишеню, купив би для міста дві такі машини, які служили би роками і не витягували щороку мільйони з бюджету.
Фото з сайту "Наші гроші".

Address


Website

Alerts

Be the first to know and let us send you an email when Броди. За лаштунками posts news and promotions. Your email address will not be used for any other purpose, and you can unsubscribe at any time.

Shortcuts

  • Address
  • Alerts
  • Claim ownership or report listing
  • Want your business to be the top-listed Event Planning Service?

Share