Gaptuvalnya

Gaptuvalnya Завжди актуальний український одяг.

В темряві — світла цівка,грає на стелі зблиск.Піч, земляна долівка,пахне морозом хмиз.[Анатолій Антоненко]Вовняна баска ...
16/12/2024

В темряві — світла цівка,
грає на стелі зблиск.
Піч, земляна долівка,
пахне морозом хмиз.
[Анатолій Антоненко]

Вовняна баска «Хмиз» названа за тонкими сухими гілками, які легко спалахують й допомагають роздмухати багаття.

Монохромна вишивка натхненна геометричними орнаментами косівських кахлів, а виступаюча кромка передає шорстку текстуру природного матеріалу. Тонка лінія поясу приталює жіночий силует, втілюючи тендітність хмизу.

Придбати виріб можна на gaptuvalnya.com

Тонкі гілки [хмизу] після лісозаготівлі на галявинах й в чагарниках не пропадали даремно. Наші предки дбайливо збирали в...
11/12/2024

Тонкі гілки [хмизу] після лісозаготівлі на галявинах й в чагарниках не пропадали даремно. Наші предки дбайливо збирали віття у в'язки, які потім переносили на спині чи за допомогою тяглових тварин для використання в побуті.

Оксамитовий жакет «Хмиз» названий за тонкими сухими гілками, які легко спалахують й допомагають роздмухати багаття.

Монохромна вишита квітка відтворює орнаменти косівської кераміки, а виступаюча кромка передає шорстку текстуру природного матеріалу.

Запаска підкреслює жіночий стан, втілюючи тендітність сухого гілля, а м'який оксамит обволікає тіло, наче тепло домашнього вогнища.

[Різдвяний стіл] був не просто місцем для трапези, а й свідком багатовікової культури й звичаїв українського народу. У к...
07/12/2024

[Різдвяний стіл] був не просто місцем для трапези, а й свідком багатовікової культури й звичаїв українського народу.

У кожнy даталь декору предки закладали свій сенс: у солому під скатертиною — побажання родючості й достатку, у свічки — надію на світле майбутнє, а у вишиті рушники та скатертини — глибоку духовність й зв’язок поколінь.

Щоб ваші святкові вечері були затишними, а зимовий сон — міцним ми втілили давні традиції в текстильній лінії «Поріст».

Подушки, ковдра, серветки, ранери та скатертини, натхненні мотивами косівської мальованої кераміки — вже на gaptuvalnya.сom.

Весело і з ляком серед печіПолум’я гуляє по гіллю.Ковдрою закутуючи плечі,Мати не пита, чому не сплю.[Станіслав Чернілев...
05/12/2024

Весело і з ляком серед печі
Полум’я гуляє по гіллю.
Ковдрою закутуючи плечі,
Мати не пита, чому не сплю.
[Станіслав Чернілевський]

Пораючись коло печі, українці спостерігали цілий життєвий цикл вогню: від тендітних молодих пагінців, що з трепетом приймали першу жарину, до міцної ватри, яка згодом перетворювалася на теплий попілець.

Цей буденний цикл нагадував про нескінченність життя, про відродження та зміни й став джерелом натхнення для нашої колекції «Поріст».

У дитинстві ми милувались вишиванкою бабусі, намагаючись розгледіти кожен маленький стібок. Нитки й орнаменти розповідал...
29/11/2024

У дитинстві ми милувались вишиванкою бабусі, намагаючись розгледіти кожен маленький стібок. Нитки й орнаменти розповідали історію родини й передавались у спадок з покоління в покоління.

Цей нетлінний зв’язок у вишивці залишається в наших серцях назавжди. Проте одяг, що колись був невіддільною частиною приданого, а потім і недоторканою святинею тепер набуває позачасової класичності й органічно личить будь-якому гардеробу та сезону. Стаючи стильним акцентом вашого буденного образу вишивка перетворюється на мову, якою ви говорите про себе.

Як зарум’яниться над гаєм,Читаю осені слова —Вона, ошатна, лине краємІ барви сипле з рукава.[Володимир Гануньчин][Ошатна...
16/11/2024

Як зарум’яниться над гаєм,
Читаю осені слова —
Вона, ошатна, лине краєм
І барви сипле з рукава.
[Володимир Гануньчин]

[Ошатна] — автентичне українське слово, що означає: «гарно й святково вдягнена». Споконвіку воно глибоко вкорінилось в нашій культурі, бо саме українські вишиванки, виготовлені з високоякісних матеріалів та зі смаком підібраними орнаментами вирізнялися своєю красою та унікальністю.

У каруселі — фото наших ошатних гостей на Запустах

[Запусти] — українська традиція, яку започаткували наші предки перед початком посту. Така практика була виплекана віками...
13/11/2024

[Запусти] — українська традиція, яку започаткували наші предки перед початком посту. Така практика була виплекана віками й допомагала людям благовійно увійти у період утримання від забав. Традиція запустів була особливо шанована в селі Мурафино на Галичині.

У день напередодні посту дівчата й хлопці організовували вечірку-складчину, де збиралися й сімейні родини. Там українцям дозволялось востаннє гуляти, споживати скоромне і забавлятися перед постом.

Ввечері українці готували смачну обрядову вечерю: борщ, локшину, пиріжки, вареники, м’ясо. До батьків приходили вечеряти дочки із зятями, куми та одинокі селяни, а залишки від страв відносили бідним людям.

Цьогоріч під час Запустів гості Gaptuvalnya поринули в атмосферу справжніх українських традицій: під звуки запальної опільської польки, зі смаком крафтового сиру та теплом розмов про етнічне й важливе.

[Яворівщина], мальовничий регіон на Львівщині, стала батьківщиною унікальної яворівської хустки. Cаме тут чимало місцеви...
06/11/2024

[Яворівщина], мальовничий регіон на Львівщині, стала батьківщиною унікальної яворівської хустки. Cаме тут чимало місцевих майстринь творили вишукані візерунки та передавали їх з покоління в покоління. Так ці хустки стали невіддільною частиною традиційного одягу і підкреслювали статус жінки.
Надихнувшись самобутністю яворівської хустки, Gaptuvalnya створила вишитий жилет «Яворівський дивоцвіт».

Темно-синій оксамит в основі відтворює відтінок автентичного головного убору, а золотиста вишивка та стрічки втілюють гармонію традицій і сучасності.

Як [віхи] служили нашим предкам століттями, так і мікошкіряний піджак «ВІХА» буде радувати вас довгі роки. [Мікошкіра] —...
18/10/2024

Як [віхи] служили нашим предкам століттями, так і мікошкіряний піджак «ВІХА» буде радувати вас довгі роки.

[Мікошкіра] — матеріал на основі грибного міцелію, що має високу міцність та зносостійкість.

Після закінчення терміну служби, виріб повністю розкладається та не залишає шкідливих речовин у довкіллі.

Інноваційний піджак «ВІХА» доступний для придбання на gaptuvalnya.com.

Модна індустрія стала одним з найбільших забруднювачів навколишнього середовища через великі витрати води, енергії, хімі...
15/10/2024

Модна індустрія стала одним з найбільших забруднювачів навколишнього середовища через великі витрати води, енергії, хімікатів та неможливість перероблення текстильних виробів.

Ми відповідально гаптуємо свій шлях, а тому втілили сталість в мікошкіряному піджаку «ВІХА»:

[відновлюваний ресурс] — гриби, з яких отримують міцелій, ростуть на відновлюваних джерелах вуглецю (сільськогосподарських відходах);

[відмова від використання тваринних ресурсів] — виготовлення мікошкіри не передбачає жодного насильства над тваринами;

[мінімальний шкідливий вплив на довкілля] — вирощування міцелію вимагає значно менше ресурсів, ніж виробництво традиційної шкіри;

[біорозкладність] — відслуживши своє, піджак зі шкіри міцелію повністю розкладається, не залишаючи шкідливих речовин у довкіллі.

Експертний аналіз мікошкіри, її життєвого циклу та екологічного сліду провела , консультантка зі сталого розвитку.

[Шкіра, що дихає]Мікошкіра – матеріал з грибного міцелію, що утворює міцні, легкі та гнучкі мережеві структури, схожі за...
14/10/2024

[Шкіра, що дихає]

Мікошкіра – матеріал з грибного міцелію, що утворює міцні, легкі та гнучкі мережеві структури, схожі за своїми властивостями на шкіру тварин:

[зручність] — мікошкіра має природну пористу структуру,
що забезпечує комфорт під час носіння.

[довговічність] — незважаючи на свою природну основу,
матеріал має високу міцність та зносостійкість.

[гіпоалергенність] — виріб ідеально підходить для людей з чутливою шкірою.

Поєднати етномоду та екологічність нам допомогли компанія та її засновниця , що створили першу в Україні мікошкіру, використану в нашому новому піджаку «ВІХА».

[Віха — мудрість поколінь]Наші предки здавна займались збором грибів, так званим «тихим полюванням». Одна з його ключови...
12/10/2024

[Віха — мудрість поколінь]

Наші предки здавна займались збором грибів, так званим «тихим полюванням». Одна з його ключових проблем — можливість заблукати у лісі та зіткнутися з голодом, холодом і навіть небезпечними тваринами. Тому вони навчились орієнтуватись за віхами — мітками на шляху. Ними зазвичай були природні форми рельєфу (камені, дерева, мох, мурашники, пагорби, яри чи скелі) або власне створені грибарями мітки.

Чорна мікошкіряна основа піджака «ВІХА» нагадує кору лісових дерев, а рельєфна вишивка та пояс відображають ті самі орієнтири наших предків — віхи.

Ексклюзивний виріб можна придбати на gaptuvalnya.com

[Ґаптувати] — протоптувати, прокладати свою стежину: від збору грибів у лісі предками до нашого шляху в українській моді...
11/10/2024

[Ґаптувати] — протоптувати, прокладати свою стежину: від збору грибів у лісі предками до нашого шляху в українській моді.

На інсталяції «FIND IDENTITY» передові діячі українського дизайну проілюстрували паралельність розвитку різних стилів: від фольку до індустріалізації.

Gaptuvalnya своєю чергою презентувала мікошкіряний піджак «ВІХА», тим самим заклала новий етап у cфері моди та показала приклад екологічної свідомості.

«Нова віха моди» — не просто черговий тренд, а необхідність переосмислити весь цикл виробництва і споживання одягу.

У каруселі — фото з інсталяції «FIND IDENTITY» в

Сьогодні Gaptuvalnya з гордістю представила перший в Україні мікошкіряний піджак «ВІХА» на експозиції  в межах . Віримо,...
10/10/2024

Сьогодні Gaptuvalnya з гордістю представила перший в Україні мікошкіряний піджак «ВІХА» на експозиції в межах .

Віримо, що українська мода може бути не тільки красивою, але й відповідальною, бо наше культурне надбання — потужний інструмент для розвитку дизайну на світовому рівні. Тому ми радо ділимося досвідом та доєднуємося до заходів для зростання та розквіту української модної індустрії.

Більше деталей про піджак «ВІХА» дізнаєтесь за посиланням в шапці профілю та невдовзі на нашій сторінці.

Натхненні багатовіковою традицією української вишивки, майстрині Gaptuvalnya вирішили відтворити її мотиви в сучасному в...
09/10/2024

Натхненні багатовіковою традицією української вишивки, майстрині Gaptuvalnya вирішили відтворити її мотиви в сучасному вбранні.

Так ми занурились в традиційні орнаменти Опільського регіону та створили вишиванки «Нагідки» — вбрання, в якому минуле гармоніює з сьогоденням.

У центрі квіткової композиції — червоні квіти, що втілюють пристрасть, жагу до життя, любов до близьких та своєї країни.

Орнаменти традиційного опільського одягу — кептариків були не просто декоративними елементами, а відображали світогляд т...
08/10/2024

Орнаменти традиційного опільського одягу — кептариків були не просто декоративними елементами, а відображали світогляд та побут наших предків.

[Опільський регіон] славиться своїми багатими вишивками, які з покоління в покоління зберігали секрети майстерності та передавали глибину української культури.

[Геометричні візерунки] — ромби та квадрати втілювали рух сонця та циклічність життя

[Зооморфні елементи] — птахи, коні, олені часто свідчили про багатство, силу та швидкість власників вбрання
[Рослинні мотиви] — маки, ромашки, барвінок, нагідки пов`яззували з ідеями родючості, життя, краси природи.

В каруселі — вишиванка «Нагідки» натхненна рослинними орнаментами автентичного кептарика з Опільського етнорегіону.

Пора осіння. Шурхіт падолисту.Покрови час... Ще у старі вікиТвою Покрову, Матінко Пречиста,За щит собі обрали козаки.[Те...
01/10/2024

Пора осіння. Шурхіт падолисту.
Покрови час... Ще у старі віки
Твою Покрову, Матінко Пречиста,
За щит собі обрали козаки.

[Тетяна Лавинюкова]

Вічна, як сама Україна, [жінка-берегиня] пережила неймовірну еволюцію. Зі скромного осередку домашнього затишку вона виросла в потужний символ національної єдності, охоронця не лише родинного вогнища, а й цілої нації, її багатовікової культури та славетної історії.

Сьогодні, у день Покрови ми дякуємо захисникам та захисницям України за незламну відвагу та самовідданість, що надихає та живить весь український народ.

Gaptuvalnya об'єдналась з .ukrainian_front та створила ексклюзивні вишиванки з символікою організації. Білими, чорними та зеленими стібками ми зашили сенси жіночої міці: берегині, дерева життя та єднання всіх жінок у єдину незламну родину.

Кожен та кожна може долучитися до майбутньої перемоги, бо всі виручені кошти від продажу цих благодійних вишиванок ми передаємо на пошиття жіночої тактичної форми у ГО «Землячки» для українських захисниць.

Ой, гаю, мій гаю, зелений розмаю,Любив я дівчину, а тепер не маю.[українська народна пісня][Розмай] — те, що буйно розкв...
27/09/2024

Ой, гаю, мій гаю, зелений розмаю,
Любив я дівчину, а тепер не маю.
[українська народна пісня]

[Розмай] — те, що буйно розквітле, зелене.

Gaptuvalnya заклала сенс цього автентичного українського слова у сукню «Розмай». Різнобарвне цвітіння квітів розшите на грудях, рукавах та запасці.

У центрі квіткової композиції — червоні квіти, що втілюють у собі пристрасть, жагу до життя, любов до близьких та своєї країни.

Address


Alerts

Be the first to know and let us send you an email when Gaptuvalnya posts news and promotions. Your email address will not be used for any other purpose, and you can unsubscribe at any time.

Contact The Business

Send a message to Gaptuvalnya:

Videos

Shortcuts

  • Address
  • Telephone
  • Alerts
  • Contact The Business
  • Videos
  • Claim ownership or report listing
  • Want your business to be the top-listed Event Planning Service?

Share