Medija centar

Medija centar Medija centar sa 550 konferencija godišnje je mesto gde počinju vesti - www.mc.rs Molimo vas odnosite se jedni prema drugima sa poštovanjem. Medija centar d.o.o.

Zvanična Fejsbuk stranica Medija centra Beograd

Putem ove stranice bićete prvi obavešteni o svim dešavanjima u MC Pres centru, vestima iz medijske oblasti, konkursima i aktivnostima Medija centra. Ova stranica je i mesto susreta novinara, urednika, fotoreportera, snimatelja i svih onih koji se interesuju za rad medija i obaveštavanje javnosti. Članovi stranice su pozvani da razmenjuju mišljenja i

iskustva. Uvredljive i protivzakonite izjave i komercijalne reklame biće obrisane. Cenimo vaše komentare, pitanja i mišljenja, predloge i konstruktivne kritike. kao operater ove stranice ne preuzima ogovornost za komentare i linkove koje postavljaju korisnici. Zahvaljujemo se,
Veb tim Medija centra Beograd

30/12/2024

Konferencija o osnivanju partije Srpskih nacionalista

Konferencija za novinare
Učesnici:

Miša Vacić
Pavle Bihali
Goran Davidović
Robert Barać

27/12/2024

Potpisivanje Sporazuma o ujedinjenju Demokratske stranke i zajedno

Konferencija za novinare Demokratske stranke i Zajedno
Potpisivanje Sporazuma o ujedinjenju Demokratske stranke i Zajedno održaće se 27.decembra 2024. godine u 10:30 časova, u Beogradu, Medija centar, Terazije 3 - velika sala.

Sporazum će potpisati predsednik Demokratske stranke Srđan Milivojević i kopredsednici političke stranke Zajedno prof. Biljana Stojković i Nebojša Zelenović.

Pozivamo Vas da ispratite događaj.

Na konferenciji će govoriti:

Srđan Milivojević, predsednik Demokratske stranke
prof. Biljana Stojković i Nebojša Zelenović, kopredsednici političke stranke Zajedno

JAVNA SEDNICA KOMISIJE ZA ŽALBEOdržana je sednica Komisije za žalbe Saveta za štampu.Komisija je razmatrala sledeće žalb...
27/12/2024

JAVNA SEDNICA KOMISIJE ZA ŽALBE

Održana je sednica Komisije za žalbe Saveta za štampu.
Komisija je razmatrala sledeće žalbe:

Sednica je otvorena za javnost.

Filip Švarm

Zlatko Čobović

Jelka Jovanović

Nadežda Budimović

Olivera Milošević

Jelena Petković

Tamara Skrozza

Milena Vasić

Ana Martinoli

Sanja Pavlović

Rodoljub Šabić

Gordana Novaković

Održana je sednica Komisije za žalbe Saveta za štampu.Komisija je razmatrala sledeće žalbe:Sednica je otvorena za javnost. Filip ŠvarmZlatko ČobovićJelka Jov...

24/12/2024

MEĐUNARODNA ZAJEDNICA I GLOBALNI IZAZOVI

Konferencija Međunarodne Akademije Nauka, Umetnosti i Bezbednosti - MANUB
Međunarodna Akademija Nauka, Umetnosti i Bezbednosti - MANUB, Beograd organizuje konferenciju na temu: MEĐUNARODNA ZAJEDNICA I GLOBALNI IZAZOVI

U radu konferencije učestvovaće eminentni naučni radnici:

· akademik prof. dr sci med Miljko Ristić

· akademik prof. dr Slobodan Nešković

· akademik Branimir Đokić

· prof. dr Dobrivoje Radovanović

· prof. dr Lidija Madžar

· akademik prof. dr Višeslav Krsmanović

24/12/2024

Ključni dokazi o prisilnom otključavanju i zaražavanju špijunskim softverom telefona novinara

Zajednička konferencija za novinare Beogradskog centra za ljudska prava, Beogradskog centar za bezbednosnu politiku, Građanske inicijative, CRTA, Inicijative mladih za ljudska prava, Nezavisnog udruženja novinara Srbije (NUNS), YUCOM, Partneri Srbija i SHARE Fondacije
Organizacije civilnog društva predstaviće ključne dokaze o prisilnom otključavanju i zaražavanju špijunskim softverom telefona novinara, aktivista i članova civilnog društva. Nakon toga, biće izneti zahtevi za pokretanje konkretnih postupaka nadležnim domaćim i međunarodnim institucijama.
Konferencija će se fokusirati na ozbiljan slučaj kršenja ljudskih prava, nelegalne upotrebe špijunskih softvera i zloupotrebe forenzičkih alata za neovlašćen pristup mobilnim uređajima. Biće razmatrane nezakonite aktivnosti u vezi sa špijunskim softverom "NoviSpy" i forenzičkim alatom izraelske kompanije Cellebrite, koji su korišćeni od strane Ministarstva unutrašnjih poslova (MUP) i Bezbednosno-informativne agencije (BIA) za neovlašćeni nadzor nad novinarima, aktivistima i pripadnicima civilnog društva.
Izveštaj organizacije Amnesty International jasno ukazuje na široku primenu ovih tehnologija za špijuniranje i nezakonito pristupanje privatnim podacima građana. Ovaj nezakoniti nadzor predstavlja ozbiljan napad na ljudska prava, slobodu izražavanja i privatnost građana, sa posebnim naglaskom na ugrožavanje rada novinara i aktivista.

Na konferenciji će govoriti:

· Predstavnici organizacija civilnog društva

23/12/2024

PrisonLIFE projekat: Rezultati istraživanja zatvorskog života i ključni nalazi

Konferencija za novinare Instituta za kriminološka i sociološka istraživanja
Poziv na konferenciju za štampu projekta PrisonLIFE

Tim projekta PrisonLIFE, koga čine istraživači Instituta za kriminološka i sociološka istraživanja i Fakulteta za specijalnu edukaciju i rehabilitaciju Univerziteta u Beogradu, predstaviće rezultate trogodišnjeg istraživanja moralne i socijalne klime u zatvorima, odnosno kvaliteta života u zatvorima u Srbiji onako kako ga vide i doživljavaju osuđena lica.

Projekat PrisonLIFE je sproveden uz podršku Fonda za nauku Republike Srbije (broj Projekta: 7750249). Nosilac projekta je Institut za kriminološka i sociološka istraživanja. Projektom rukovodi dr Milena Milićević sa Instituta za kriminološka i sociološka istraživanja. PrisonLIFE projektni tim čine dr Ljeposava Ilijić, dr Olivera Pavićević, dr Janko Međedović, dr Ivana Stevanović, dr Ana Batrićević, MA Nikola Drndarević i MA Aleksandar Stevanović sa Instituta za kriminološka i sociološka istraživanja. Članica tima sa Fakulteta za specijalnu edukaciju i rehabilitaciju Univerziteta u Beogradu je prof. dr Sanja Ćopić, dok je doc. dr Nikola Vujičić sa Pravnog fakulteta Univerziteta Union bio punopravni član tima u jednom delu trajanja projekta.

O čemu će govoriti?

Koji su glavni izazovi u zatvorskom sistemu i kako ih premostiti? Kako zatvorski život reflektuje društvene promene? Zbog čega je važno da razumemo značaj zatvorskog okruženja i kako ono utiče na uspešnost reintegracije osuđenog u društvo po izlasku iz zatvora? Kakve promene se predlažu u preporukama proisteklim iz projekta, a tiču se kvaliteta života i osuđenih lica i zaposlenih?

Na konferenciji će govoriti:

Dr Milena Milićević – Rezultati i ograničenja projekta

Dr Janko Međedović – Značaj procene i praćenja zatvorske klime

Dr Olivera Pavićević – Dobrobit osuđenika i kvalitet života

MA Nikola Drndarević – Mentalno zdravlje zatvorske populacije

Doc. dr Nikola Vujičić – Kvalitet zatvorskog života i implikacije na život nakon izdržane kazne

Dr Ana Batrićević – Fotografije kao način dokumentovanja života u zatvoru

Dr Ljeposava Ilijić, dr Sanja Ćopić i dr Ivana Stevanović – Preporuke i smernice za unapređenje sistema izvršenja krivičnih sankcija

Moderator – Enes Ahmedov

Na licu mesta biće dostupan press kit sažetka istraživanja, preporukama i odabranim publikacijama.

Pozivamo vas da nam se pridružite i doprinesete širenju ovih važnih poruka i preporuka za unapređenje zatvorskog sistema.

20/12/2024

Zašto su za Srbiju važne preporuke GRECO i šta je od njih ispunjeno

Konferencija za novinare organizacije Transparentnost – Srbija
Savet Evrope osnovao je 1999. godine Grupu država protiv korupcije (GRECO) kako bi nadgledao usklađenost država sa antikorupcijskim standardima organizacije. Cilj GRECO-a je da poboljša kapacitet svojih članova da se bore protiv korupcije. Pomaže da se identifikuju nedostaci u nacionalnim antikorupcijskim politikama, podstičući neophodne reforme propisa, prakse i institucionalnog okvira. GRECO takođe pruža platformu za razmenu najboljih praksi u prevenciji i otkrivanju korupcije.

Srbija je članica GRECO-a od 2003. godine i do sada je završila četiri kruga evaluacije. Preporuke date u petom krugu evaluacije GRECO (usvojene 25. marta, a objavljene 5. jula 2022).

Analiza “Sprečavanje korupcije u izvršnoj vlasti i policiji” ocenjuje stepen ispunjenosti GRECO preporuka i delotvornost okvira koji postoji u Srbiji za sprečavanje korupcije među osobama sa najvišim izvršnim funkcijama (predsednik, ministri, visoki zvaničnici i savetnici) i pripadnicima policije. Takođe, izveštaj identifikuje slabosti koje treba adresirati i pozitivan razvoj koji treba da se održi kako bi se pomoglo u jačanju napora u prevenciji korupcije u skladu sa GRECO standardima.

Izradu ove analize pomogla je Misija OEBS-a u Srbiji. Stavovi izrečeni u analizi pripadaju isključivo autorima i ne predstavljaju nužno zvaničan stav Misije OEBS-a u Srbiji.

Posle predstavljanja nalaza biće otvoreno vreme za pitanja i odgovore novinara i drugih učesnika, kao i za diskusiju o svim pitanjima koja su od značaja za ostvarivanje GRECO preporuka iz petog kruga evaluacije.

Na konferenciji de govoriti:

· Prof. Radmila Vasić, članica Upravnog odbora Transparentnost Srbija

· Nemanja Nenadić, programski direktor Transparentnosti Srbija

· Robert Sepi, pravni savetnik Transparentnosti Srbija

Moderator:

Vukašin Stijović, Misija OEBS u Srbiji

Jubilej Udruženja krematista OganjPanel diskusija i konferencija udruženja krematista Oganj-  najstarijeg udruženja građ...
17/12/2024

Jubilej Udruženja krematista Oganj

Panel diskusija i konferencija udruženja krematista Oganj

- najstarijeg udruženja građana u Srbiji, prvog koje se kod nas bavilo potrebom zaštite životne sredine -

Udruženje Oganj osnovano je 20.decembra 1904.godine, po idejama Jovana Jovanovića Zmaja i dr Milana Batuta. Ideja je bila da se zaštite životi i zdravlje ljudi i sačuva životna sredina i zemljište za generacije koje dolaze. Svoje aktivnosti na popularizaciji kremacije u Srbiji kroz predavanja po Srbiji, otpočelo je sredinom januara 2015.god.

Ubrzana urbanizacija, nedostatak mesta za sahranjivanje u svim gradovima, opasni virusi kao korona i sl., važne su teme o kojima treba govoriti javno. Solidarni fond Udruženja, jedino mesto gde se troškovi kremacije i sahrane mogu uplatiti za života, pod povoljnim uslovima, ima preko 16 hiljada članova i za 37 godina organizovao je i platio troškove za preko 12 hiljada članova, među kojima su i svima poznata imena: Miroslav Čangalović, Smilja Avramov, Dr Aleksandar Kostić, njegov sin Vojislav-Voki Kostić, Timoti Džon Bajford, Predrag Ejdus i mnogi drugi.

Udruženje Oganj je član Međunarodne krematističke federacije od njenog osnivanja1936.god. i Evropske krematističke unije od 2010.god.

Učesnici panel diskusije:

Dušan Javorina, predsednik - o istorijatu Ognja i značaju ovog pokreta za izgradnju krematorijuma u Srbiji i prihvatanje kremacije kao ekološki i ekonomski prihvatljivijeg načina sahranjivanja;
Maja Nikolić, sekretar - o osnivanju Solidarnog fonda kao socijalno-ekonomsko odgovornog segmenta poslovanja;
Prof.dr Snežana Nena Šantić, predsednica Udruženja penzionera Stari grad - o problemima sa kojima se stariji suočavaju i neophodnosti pružanja pomoći oko svih životnih stvari, pa i oko organizacije i finansijske podrške kod poslednjeg ispraćaja;
Mr Slobodan Stojanović, predsednik stručnog saveta za međunarodnu saradnju - o istoj.

Panel diskusija i konferencija udruženja krematista Oganjnajstarijeg udruženja građana u Srbiji, prvog koje se kod nas bavilo potrebom zaštite životne sredin...

17/12/2024

Kako Nacrt zakona o Pravosudnoj akademiji oblikuje budućnost pravosuđa?

Centra za pravosudna istraživanja (CEPRIS) i udruženja građana Peščanik
Centar za pravosudna istraživanja (CEPRIS) i Udruženje građana Peščanik pozivaju vas na diskusiju pod nazivom Kako Nacrt zakona o Pravosudnoj akademiji oblikuje budućnost pravosuđa?

Da li će ubuduće Pravosudna akademija biti „jedina tačka ulaska u pravosuđe“, kako će takvo rešenje uticati na budućnost pravosudnog sistema s obzirom na kapacitete i stepen (ne)samostalnosti Pravosudne akademije, i da li je zaista Venecijanska komisija usvojila pozitivno mišljenje na predloženi Nacrt, kao što tvrdi ministarka pravde.

Nakon sprovedenog referenduma o izmeni Ustava, 9. februara 2022. godine, Narodna skupština je proglasila Akt o promeni Ustava. Referendumsko izglasavanje amandmana na Ustav koji se odnose na pravosuđe dovelo je do potrebe da se tekstovi pravosudnih zakona usklade sa izmenjenim Ustavom. U februaru 2023. godine usklađeno je pet zakona, a odredbe Zakona o Pravosudnoj akademiji i Zakona o sedištima i područjima sudova i javnih tužilaštava je trebalo uskladiti do februara 2024. godine.

Ministarstvo pravde je tek u julu ove godine osnovalo Radnu grupu za izradu nacrta Zakona o Pravosudnoj akademiji, koja je nakon inicijalnog sastanka 1. avgusta 2024. godine održala još samo jedan od 4. do 6. septembra. Ministarstvo pravde je potom već 8. septembra objavilo tekst Nacrta zakona o Pravosudnoj akademiji zajedno sa predlozima za izmene Zakona o sudijama i Zakona o javnom tužilaštvu, a potom ih 12. septembra poslalo Venecijanskoj komisiji na mišljenje o usaglašenosti radnih tekstova sa standardima Saveta Evrope, uz najavu javne rasprave u periodu od 01. oktobra do 01. novembra.

Radna grupa Nacionalnog konventa o Evropskoj uniji za Poglavlje 23 upozoravala je javnost da je javna rasprava o nacrtu Zakona o Pravosudnoj akademiji preuranjena zbog ozbiljnih proceduralnih propusta u vezi sa procesom pripreme ovog nacrta. Ukazano je da je nacrt pripremljen u Ministarstvu pravde, a zatim predstavljen Radnoj grupi koja je trebalo da ga izradi i to u neprihvatljivo kratkom roku i odsustvu uključenosti svih zainteresovanih strana, kao i da nije bilo dovoljno prostora za razmatranja različitog pristupa od ponuđenog koji podrazumeva Pravosudnu akademiju kao „jedinu tačku ulaska u pravosuđe“, naročito ističući da takav pristup nije preciziran formalnim prelaznim merilima, niti Akcionim planom za poglavlje 23, niti je samim Ustavnim amandmanima prihvaćena ta mogućnost, a s obzirom na kapacitet Pravosudne akademije i stepen njene samostalnosti.

Ipak, početkom decembra Ministarstvo pravde obavestilo je javnost da je ministarka pravde Maja Popović učestvovala je na 141. Plenarnoj sednici Venecijanske komisije i da je na istoj usvojeno pozitivno mišljenje na Nacrt zakona o Pravosudnoj akademiji i pozdravljena spremnost Republike Srbije da nastavi reformu pravosuđa i u tom smislu ojača institucionalni kapacitet Pravosudne akademije.

O ovim i drugim pitanjima koja se odnose na zakonitosti, transparentnosti i inkluzivnosti procesa pripreme nacrta ovog zakona govoriće:

Vida Petrović Škero, sudija u penziji, nekadašnja predsednica Vrhovnog suda Srbije i članica CEPRIS-a
Vesna Bogosavljević, sudija Prvog osnovnog suda u Beogradu i članica Upravnog odbora Društva sudija Srbije
Ana Zdravković, doktorantkinja na Pravnom fakultetu Univerziteta u Beogradu sa položenim pravosudnim ispitom i članica CEPRIS-a
Đorđe Prpa, sudijski pomoćnik u zvanju savetnika u Privrednom sudu u Beogradu i član Upravnog odbora Asocijacije sudijskih pomoćnika
Razgovor moderira Sofija Mandić, pravnica i članica CEPRIS-a.

Address

Terazije 3
Belgrade
11000

Opening Hours

Monday 10:00 - 17:00
Tuesday 10:00 - 17:00
Wednesday 10:00 - 17:00
Thursday 10:00 - 17:00
Friday 10:00 - 17:00

Telephone

+38163314490

Alerts

Be the first to know and let us send you an email when Medija centar posts news and promotions. Your email address will not be used for any other purpose, and you can unsubscribe at any time.

Contact The Business

Send a message to Medija centar:

Videos

Share

Category