Carstvo Afričkih Ljubičica - African Violet Empire

Carstvo Afričkih Ljubičica - African Violet Empire Carstvo Africkih Ljubicica je stranica nastala u zelji da sa vama podelim svoje znanje o ovom predivnom cvecu.

Na nasem web sajtu www.africanvioletempire.com mozete videti nasu ponudu hibridnih ljubicica, pelcera i listica, kao i dodatne opreme.

19/03/2022
PROBLEMI SA BOLESTIMA I STETOCINAMA-TripsTrips su sitni insekti. Iako je najčešća vrsta za koju se zna da se hrani afri...
01/03/2022

PROBLEMI SA BOLESTIMA I STETOCINAMA-Trips
Trips su sitni insekti. Iako je najčešća vrsta za koju se zna da se hrani afričkim ljubičicama žute boje, mogu biti i braon ili crne. Tripsi uspevaju na cvetovima i listovima afričke ljubičice, posebno na donjoj strani listova. Zbog njihove veoma male veličine, možda ih nećete videti osim ako ne koristite lupu. Iz tog razloga, vaš prvi trag da je Trips prisutan biće verovatno svetlo žuti prah koji Trips ostavlja na cveću. Ovo je zapravo polen koji se prosuo iz prašnika dok se hrane cvetovima. Ako se ne leči, Trips može izazvati ozbiljnu štetu afričkim ljubičicama.
Napomena: Iako je važno razlikovati polen koji je ostavio Trips od polena koji je ostavila uhaladza(neverovatno zar ne), takođe je važno razlikovati polen koji je ostavio Trips od polena koji se prirodno prosuo iz zrelih cvetova. Stoga, proverite da li na donjoj strani listova postoje srebrne ili sive pruge. Ako vaša ljubičica ima oba ova simptoma, verovatno ima trips. Da biste bili sigurni, držite neke od ljubičica preko lista papira i nežno ih udarite. Ako je Trips prisutan, videćete da neki od njih padaju na papir. Možda će vam trebati lupa da biste ih ispravno identifikovali.
Savetuje se upotreba odgovarajuceg insekticida. Obavezno poprskajte sve svoje ljubičice, a ne samo one koje trenutno pokazuju simptome. Trips se brzo širi, pa ako ih ima i jedna ljubičica, sve su u opasnosti. Nakon ove početne primene, prskajte još dva p**a u intervalima od sedam dana. Ovo će osloboditi vaše ljubičice svih neizleženih tripsa na koje možda nije uticala vaša prva aplikacija insekticida.
Kao alternativu tradicionalnim hemijskim tretmanima, pokušajte da prskate Neem ulje. Nim je supstanca koja ima prirodna insekticidna svojstva, a prema trenutno dostupnim istraživanjima, biorazgradiva je i netoksična. Kada se prska na afričke ljubičice, obeshrabruje tripse čineći biljku neukusnom. Iako Neem ima neki sistemski efekat na biljke, prskajte ga kao i druge kontaktne insekticide, vodeći računa da prskate u oblastima gde se zna da se tripsi skupljaju.
Na kraju, uklonite sve cveće i pupoljke sa vaših ljubičica. Pokazalo se da ovaj postupak značajno poboljšava efikasnost tretmana.

#фиалка

23/02/2022

Ljubicice u cvetu na prodaju. CENE SU PORED SVAKE SLIKE.

PROBLEMI SA BOLESTIMA I STETOCINAMAGrinjeGrinje su mikroskopske štetočine poput pauka i, pored krunske truleži, najozbil...
05/02/2022

PROBLEMI SA BOLESTIMA I STETOCINAMA
Grinje
Grinje su mikroskopske štetočine poput pauka i, pored krunske truleži, najozbiljnija su stvar koja se može dogoditi vašoj afričkoj ljubičici. Oštećenje vaše ljubičice je prvi pokazatelj da su grinje na delu. Oni više vole novi rast, pa će se oštećenja prvo pojaviti u središtu vaše ljubičice, sa zaostajanjem rasta novog lista, uvijanjem ivica lista i vrlo dlakavim izgledom na novim listovima. Cveće će takođe zakržljati i deformisati se i neće se u potpunosti otvoriti, ako se uopšte i otvori.
Grinje preferiraju veoma visoku vlažnost i niske temperature. Ne vole svetlost, pa se kriju u naborima listova ili tik uz krunu biljke. Oni sišu sok iz biljke i pri tom ubrizgavaju toksičnu supstancu koja izaziva deformitete rasta koji su obeležje zaraze grinjama.
Izolujte biljku na prvi znak infekcije, jer se grinje vrlo lako šire sa biljke na biljku. Pošto su uslovi u staklenicima često savršeni za razvoj infestacije grinjama, veoma je dobra ideja da sve nove ljubičice koje donesete kući izolujete nekoliko nedelja, dok sa sigurnošću ne vidite da je novi rast normalan.
Jedini način da se rešite grinja je da ih prskate. Generalno, ako želite da sačuvate biljku, moraćete da pribegnete hemijskim miticidima. Koji god proizvod da koristite mora biti dozvoljen za upotrebu u zatvorenom prostoru, u domaćinstvu.
Moraćete da prskate sve delove biljke, pazeći da uđete u nabore listova i donje strane, posebno tamo gde se listovi pričvršćuju za krunu. Prskanje treba da se vrši jednom svaka četiri dana tri p**a, ili svaki četvrti dan tokom perioda od dvanaest dana. Zatim pažljivo pratite znake nastavka zaraze. Važno je da biljku držite izolovanu sve vreme dok ne vidite zdrav novi rast.

#фиалка #фиалкисортовые

Zasto listovi Africkih Ljubicica Postaju BraonAfričke ljubičice imaju rep**aciju delikatnih, ali su zapravo prilično izd...
30/01/2022

Zasto listovi Africkih Ljubicica Postaju Braon
Afričke ljubičice imaju rep**aciju delikatnih, ali su zapravo prilično izdržljive kada se uzgajaju u odgovarajućim uslovima. Međutim, ako nešto nije u redu u okruženju vaše biljke, brzo će početi da šalje vizuelne signale. Promena boje listova jedan je od prvih (i najčešćih) pokazatelja da vašoj biljci treba malo dodatne nege. Ovaj vodič prilagođen početnicima detaljnije razmatra zašto listovi afričke ljubičice postaju braon boje i kako možete pomoći vašoj biljci da se vrati na pravi put!
Hajde da pobliže pogledamo sledećih 5 uobičajenih krivaca koji uzrokuju da lišće vaše afričke ljubičice postane smeđe.
1. Prirodno starenje
Afričke ljubičice rastu od krune ka spolja, što znači da su njihovi najstariji listovi najbliži zemlji. Kada ovi listovi dođu do kraja svog prirodnog životnog ciklusa, postaju smeđi i na kraju će se potpuno odvojiti od biljke. Ne paničite! Ovo je potpuno prirodno.
Ako samo donji sloj listova postaje smeđi, a preostalo lišće izgleda zdravo, verovatno je krivac prirodno starenje. Možete ili sami ukloniti ove listove ili ih pustiti da s vremenom otpadnu - u svakom slučaju, vaša biljka će biti sasvim u redu!
2. Pegavost od vode
Jedan od razloga zašto listovi afričke ljubičice postaju braon boje je njihova ekstremna osetljivost na vodu. U divljini, ove biljke su zaštićene od jake kiše i direktne sunčeve svetlosti krošnjama šume. Nažalost, uslovi u vašoj dnevnoj sobi su (obično!) prilično drugačiji od poda u džungli, tako da morate da vodite posebnu pažnju da zaštitite lišće vaše biljke od sunca i vode. Ako su izloženi sunčevoj svetlosti dok su mokri, njihovi delikatni listovi će izgoreti i razviti smeđe mrlje.
3. Kvalitet supstrata
Zemljište je suštinska komponenta zdravlja vaše biljke. Nažalost, osim ako nemate rendgenski vid, teško je reći da li se vaša biljka bori ispod zemlje. Često, prvo mesto na koje vaša biljka šalje SOS je promena listova. Hajde da bliže pogledamo tri razloga zbog kojih problemi sa zemljištem mogu učiniti da lišće afričke ljubičice postane smeđe.
-Prekomerno zalivanje: Previše vode dovodi do toga da tlo vaše biljke postane zasićeno vodom koju ne može da apsorbuje. Vremenom, ovo će ugušiti njeno delikatno korenje i dovesti do smeđeg lišća - što će na kraju dovesti do smrti vaše biljke. Koristite merač vlage u zemljištu da odredite kada je vreme za zalivanje.
-Teska zemlja: Afričkim ljubičicama je potrebno mekano, dobro prozračeno tlo da bi uspevale. Konvencionalni supstrat je previše tezak za delikatno korenje vaše biljke i zadržava previše vode da bi adekvatan nivo kiseonika mogao da prodre. Rešite ovaj problem specijalnom mešavinom za afričke ljubičice ili jednostavno dodajte perlit.
-Star supstrat: Vremenom će vaša biljka iscrpiti sve dostupne hranljive materije iz tla. Iako možete dopuniti hranljive materije đubrivom, na kraju ćete morati da zamenite iscrpljeno zemljište svežom mešavinom. Ako ste eliminisali sve druge razloge zašto listovi afričke ljubičice postaju smeđi, možda je vreme za osvežavanje tla!
4. Sunceve opekotine
Baš kao i vi, afričke ljubičice će izgoreti ako su predugo izložene suncu. Ovo može dovesti do toga da vaša biljka razvije suve, smeđe mrlje na vrhovima listova. U najtežim slučajevima, prekomerno izlaganje sunčevoj svetlosti može biti smrtonosno, pa ćete želeti da je premestite na pogodnije mesto čim primetite ove simptome.
5. Previše đubriva
Poslednji uobičajeni razlog zašto listovi afričke ljubičice postaju smeđi je prekomerno đubrenje. Ako su listovi vaše biljke smeđi i hrskavi oko ivica, to bi mogao biti krivac. Pregledajte saksiju da li se na tlu, listovima ili blizu oboda nakupila sol. Ako uočite nakupljanje, nežno isperite tlo vodom na sobnoj temperaturi (izbegavajte lišće!). Zaustavite đubrenje mesec dana pre nego što polako nastavite sa uobičajenim rasporedom. Preporučujemo da koristite tečno đubrivo bez uree kako biste vašoj biljci dali stabilnu, nežnu dozu hranljivih materija svaki put kada zalivate.
Nadam se da vam ovo pomaze da bolje upoznate ove lepotice!

#фиалка #фиалкисортовые

Moрoзная Вишня
26/01/2022

Moрoзная Вишня

Zašto Je Kvalitet Afričkih Ljubičica bitniji od količine koju uzgojimoSložićete se samnom da u ovim ludim vremenima svi ...
24/01/2022

Zašto Je Kvalitet Afričkih Ljubičica bitniji od količine koju uzgojimo

Složićete se samnom da u ovim ludim vremenima svi mi želimo da dodjemo do nekog laganog novca, jer onaj koji zaradimo nam nije dovoljan i tu dolazimo do one čuvene šta je bolje količina ili kvalitet. Rekla bih da je to količina ali ne nauštrb kvaliteta. Kvalitet se oduvek cenio i po mom mišljenju nekada nešto platimo i malo više nego što je to na drugim mestima ali dugoročno gledano kupujete kvalitet i proverenu robu. Da ne bude zabune, nije sve što je jeftino i loše. Ima proizvodjača koji tek počinju pa sa cenom pokušavaju da budu konkurentni, ima i onih koji su kolekcionari pa ne znaju gde će sa tolikim biljkama, ali sve u svemu o kvalitetu se uvek priča i kvalitetu se uvek vraća. Zato pazite od koga kupujete svoje biljčice i kada prodajete prodajite samo ono što biste i sami kupili. Tako ćemo svi biti srećni sa našim rascvetalim Afričkim Ljubičicama.

# #фиалка #фиалкисортовые

6  Najčešćih  Zabluda O Afričkim LjubičicamaNeki ljudi izbegavaju uzgoj afričkih ljubičica zbog glasina i dezinformacija...
22/01/2022

6 Najčešćih Zabluda O Afričkim Ljubičicama
Neki ljudi izbegavaju uzgoj afričkih ljubičica zbog glasina i dezinformacija. Kada ljudi koji su bili izloženi greškama pokušaju da uzgajaju ljubičice, mogu se kloniti radnji koje su korisne za biljke. Hajde da razjasnimo neke uobičajene zablude o razvoju i lepoti afričke ljubičice.
Vredi napomenuti da se prva četiri nesporazuma vrte oko vode. Mnogi ljudi uzgajaju afričke ljubičice u saksijama sa tanjirom ispod njih, što im omogućava da se zalivaju sa dna. Voda se sipa u ovaj tanjir i apsorbuje je tlo, omogućavajući joj da dođe do korena biljke. Nema ništa loše ako to radite povremeno. Sve vreme je druga priča...
1. Rastvorljive soli se nalaze u zemljištu i đubrivima i pojavljuju se kao naslage kore na unutrašnjim ivicama saksije. Zalivanje sa dna samo pogoršava nakupljanje soli, poznato i kao eflorescencija. Na kraju krajeva, biljke su te koje pate.
2. 2. Da li listovi treba da budu uvek suvi? Razmotrite ovo na trenutak. Koju drugu biljku u prirodi treba uneti u zatvoreni prostor da ne bi pokisla? Zar cela ideja ne zvuči smešno? Bez obzira na to, drugi će tvrditi da je zalivanje listova afričke ljubičice pogrešno. Pristalice ove teorije mogu tvrditi da će se na lišću pojaviti fleke.
Vrlo dobro mogu! Te fleke, međutim, nisu uzrokovane vlagom. Afričke ljubičice su izuzetno osetljive na temperaturu. Hladna voda ostavlja mrlje na listovima ne zato što je mokro, već zato što je hladno. Uverite se da su listovi dobro hidrirani. Međutim, koristite samo prijatno toplu vodu i izbegavajte da to radite promaji. U stvari, neki ljudi koriste papirne ubruse da uklone višak vode nakon zalivanja listova (na primer, da uklone prašinu i premaze).
3. Da li je potrebno održavati afričke ljubičice vlažnim? Odgovor je odlučno NE! Održavanje vlage osigurava da neće dugo trajati. Ovo je razlog zašto... Ako je tlo stalno vlažno, gljivice napreduju. Pošto gljiva guši korenje, biljka nije u stanju da apsorbuje dovoljno vlage iz vlažnog tla. Zašto biljka vene, a vlasnik je zbunjen? Moja biljka je hidratizovana... Ne bi uvenula da su je malo redje zalivali.
4. Da li afričkim ljubičicama treba dozvoliti da se potpuno osuše pre zalivanja? Iako biljke mogu izdržati ovaj tretman, afričke ljubičice ne vole da su potpuno suve. Ako ih ne zalijete neposredno pre nego što se osuše, oni će patiti. Dakle, kada je u pitanju zalivanje naših biljaka, koliko često to treba da radimo?
Ovo je određeno raznim elementima koje nije teško odrediti. Prvo, materijal od kojeg je napravljena naša saksija utiče na to koliko često je zalivamo. Glinene posude su propusne, što omogućava da se zemlja brže osuši. Neke saksije su napravljene od plastike. Pošto plastične posude ne "dišu", tečnost polako isparava.
Zemlja u malim glinenim posudama se prebrzo suši! Male posude treba da budu od plastike. Obično je potrebno tri ili više dana nakon potpunog zalivanja, kada se dozvoli da voda izađe iz donje rupe u saksiji, da bi se zemlja počela sušiti. Zalivanje malih biljaka u plastici pored ogromnih biljaka u glini može vam omogućiti da zalivate sve svoje biljke u isto vreme.
5. Šta je sa suncem? Možda ste čuli da afričke ljubičice ne treba izlagati direktnoj sunčevoj svetlosti. Ova tačka je, s druge strane, uverljivija. Biljke koje zahtevaju puno sunca, biljke koje preferiraju senku i biljke koje uspevaju na išaranoj sunčevoj svetlosti, kao što je ona u šumama, verovatno su vam prepoznatljive. Kao rezultat toga, ovaj prigovor je validan. Nije, međutim, uklesan u kamenu.
Direktna sunčeva svetlost je štetnija za neke afričke ljubičice nego za druge. Uopšteno govoreći, svetlije zeleno lišće ne reaguje na sunce tako dobro kao tamnozeleno lišće. Dostupne su i biljke sa šarenim listovima. Međutim, nijedna ljubičica ne bi trebalo da dobije više od skromne količine direktne sunčeve svetlosti u rano jutro ili kasno popodne. Dakle, treba li ih držati u znatno zasjenjenom području? Ne. Za cvetanje je potrebna svetlost!
Zavaese koje omogućavaju filtriranje ulazne sunčeve svetlosti su odlična tehnika za upravljanje svetlošću. Gotovo možemo da garantujemo da ćemo imati redovno i obilno cvetanje ako koristimo pravo đubrivo i zemljište za afričke ljubičice.
6. Da li da uzgajam svoje biljke u saksijama koje su nešto manje od prečnika spoljašnjih listova biljke? Opet, zapitajte se, da li ste ikada videli biljke, same na otvorenom, kako rastu u saksijama? Pa, zanimljivo, ovo je jedna od zabluda u koju sam verovala dok nisam posetila profesionalnog uzgajivača ovih biljaka.
Skoro sve biljke su bile simetrične, sa puno cvetova, pravi izložbeni primerci I sve su bile u saksijama prečnika 9 cm (ovo se ne odnosi na minijature). Tako da, sammo napred slobodno koristite male saksijice.
Nadamo se da ćete među vašim drugim biljkama u vašoj kući ili na radnom mestu uključiti neke ljupke, izdržljive i jednostavne za uzgoj afričke ljubičice.

Kada Afrička Ljubičica CvetaNajjednostavniji odgovor na ovo pitanje je UVEK !!! Naravno potrebno je ispuniti neke uslove...
18/01/2022

Kada Afrička Ljubičica Cveta
Najjednostavniji odgovor na ovo pitanje je UVEK !!!
Naravno potrebno je ispuniti neke uslove da bi naše lepotice cvetale često I obilno.
Prvi od uslova je da saksija u kojoj se nalazi ljubičica nije prevelika, jer ona cveta kada je korenov sistem u potpunosti razvijen I zauzima celu saksiju.
Druga bitna stvar je kvalitetan supstrat, ne previše težak, da ima odgovarajuću ph vrednost (mada ako nije odgovarajuća ph vrednost to će vam biljka vidno pokazati).
Treća stvar je da supstrat treba da ima dovoljno hrane u sebi jer ako je biljka gladna ona neće cvetati.
I poslednja ali nimalo nebitna stvar je osvetljenje. Ako nema dovoljno prirodne svetlosti neće cvetati. Ako je pod lampama onda joj treba neki minimum od 12 sati svetla da bi dala dosta cvetića.
Možda sam ponešto I zaboravila vi slobodno dodajte da nam svima bude cvetno.


Zašto Listovi Ljubičica Žute?Pitanje koje često srećemo kod početnika u uzgoju ljubičica, kako običnih tako I hibridnih ...
16/01/2022

Zašto Listovi Ljubičica Žute?
Pitanje koje često srećemo kod početnika u uzgoju ljubičica, kako običnih tako I hibridnih je Zašto listovi žute. Na to pitanje ćete najlakše dobiti odgovor ako pokađete problematičnu biljku, mada ni to nije uvek 100% pouzdano. U nastavku ću vam predstaviti neke od najčešćih uzroka žutila.
1. Starost lista
List Afričke Ljubičice može da bude zdrav I da nema nikakvih problema sa njim oko godinu dana. Nakon toga polako počinje da se opušta, žuti I polako vene.
2. Problemi sa vodom
Poznato je da list ne trpi vodu na sebi i otuda se dešava da na mestima gde je list došao u dodir sa vodom (često ostanu kapljice vode na listu prilikom zalivanja odozgo) da se pojave žućkaste pege. Ili ukoliko je voda kojom se zalivaju ljubičice previse topla ili hladna pojavljuje se specifična diskoloracija list. Nema leka za taj list samo ubuduće obratite pažnju da temperature vode bude optimalna.
3. Osvetljenje
Ukoliko biljka nema dovoljno svetlosti, izmedju ostalih stvari ona će vam to pokazati tako što će listovi biti dosta bledji I početi da žute. Takodje ljubičice ne vole ni direktne sunčeve zrake.
4. Prihrana
Ukoliko vam je biljka gladna takodje može doći do pojave žutila na listovima. Ako želite da vam biljka ima lepe zelene mesnate listove sa čvrstom drškom preporuka je da koristite ujednačenu prihranu (ne previše I ne prečesto), djubrivo koje mozete naći u svakoj poljoapoteci 20 20 20 je idealno za napredovanje biljke, za bolje cvetanje se koristi druga vrsta prihrane ali otom neki drugi put.
Nadam se da vam ovaj tekst koristi I želim vam još lepšu i rascvetalu kolekciju.

16/01/2022
Ovo Vam Niko Neće Reći o Afričkim LjubičicamaKao pasioniranom kolekcionaru I ljubitelju Afričkih Ljubičica volela bih da...
11/01/2022

Ovo Vam Niko Neće Reći o Afričkim Ljubičicama
Kao pasioniranom kolekcionaru I ljubitelju Afričkih Ljubičica volela bih da mi je neko rekao par stvarčica pre nego sto sam ušla u ovaj raskošni svet boja.
Zahvaljujući mojoj mami I njenoj ljubavi prema ovoj predivnoj biljci I ja sam se zainteresovala za njeno uzgajanje. Počela sam sa onih par standardnih ljubičica koje su krasile mislim sve prozore u mom kraju. Te ljubičice možda imaju I svoja imena ali ja nisam upoznata koja su, pa ako neko možda zna mogao bi I da podeli sa nama.
Kao i sa skoro svakim kolekcionarstvom moj prvi problem je bio kada sam otkrila da postoje Hibridne Afričke Ljubičice i Himere. Majko mila…
Odmah sam našla gde mogu da kupim pelcere, listiće, startere a ponegde i odrasle biljke u cvetu (mada mi je najveće uživanje ispratiti ceo proces od listića do biljke u cvetu). Naime problem je bio i ostao, od svih tih prelepih ljubičica kako se odlučiti koju kupiti jer sredstva nažalost nisu neograničena. Proces odabira je svaki put jako težak, za mene, I nekada traje I po par dana ali eto nekako I to završim. I onda se javlja drugi problem.
Drugi problem sa kojim sam se suočila je gde smestiti tolike biljke a da imaju adekvatne uslove. Šetale su se po svim prozorima našeg stana I policama , a onda se desi da vidim neke nove lepotice, naručim I kupim I tako vise p**a. Došla sam opet u bezizlanu situaciju I problem broj tri.
Ne mogu da prestanem da kupujem te prelepe biljčice a mesta sve manje. Kupi police, kupi svetla, o supstratu, perlitu saksijama, fitiljima I svim ostalim propratnim stvarima da I ne pričam. Plus razmnozavanje biljčica koje već imam, totalno ludilo.
Da zaključim priču volela bih da mi je neko na početku rekao da će me moja ljubav koštati toga da živim u botaničkoj bašti a ne u stanu bila bih veoma zahvalna. Sada je već kasno I ne kajem se. Samo sada moram da rešim I sledeći problem moramo se preseliti u duplo veći stan da mogu da nastavim sa mojih hobijem

Koliko Cesto Zalivati Ljubicice?Pitanja koja cesto muce uzgajivace i kolekcionare Africkih Ljubicica je koliko cesto ih ...
08/01/2022

Koliko Cesto Zalivati Ljubicice?

Pitanja koja cesto muce uzgajivace i kolekcionare Africkih Ljubicica je koliko cesto ih zalivati, kakvom vodom, koju prihranu im dati, da li ih polivati odozdo ili odozgo... Na neka od njih cu pokusati da vam dam odgovor ali to ne znaci da se to odnosi i na Vas.

Prvo da bi znali koliko je cesto potrebno zalivanje treba da znamo kakvu vrstu supstrata koristimo. Ako se koristi cist supstrat(sto nikako ne preporucujem) onda je zalivanje dosta retko nekada i na dve nedelje, medjutim to sa sobom povlaci razna pitanja sto se zdravlja korenovog sistema a samim tim i ljubicice tice. U veoma vlaznom supstratu korenov sistem moze da pocne da truli i ako se ne otkrije na vreme cela biljka moze da umre. Ima tu jos nekih posetilaca ali o tome cemo nekom drugom prilikom.

Moja preporuka je svakako da se supstrat mesa sa perlitom. U zavisnosti koliki omer stavite zalivanje ide 1-2 p**a nedeljno leti, a zimi je dovoljno jednom nedeljno. Preporuka je da se lisce Africke ljubicice ne poliva vodom tako da bih svakako preporucila zalivanje odozdo. Sto znaci u dublji sud ulijete tople (ni hladne a ni vrele vode)i u nju stavite vase saksijice. Neka tako odstoje 20min do pola sata, izvadite pustite da se ocede i to je to.

Zelim Vam mnostvo zdravih i rascvetalih ljubicica!

03/01/2022
03/01/2022

Address

Ribnička 7
Kaluđerica

Opening Hours

Monday 07:00 - 19:00
Tuesday 07:00 - 19:00
Wednesday 07:00 - 19:00
Thursday 07:00 - 19:00
Friday 07:00 - 19:00

Telephone

+381606505535

Alerts

Be the first to know and let us send you an email when Carstvo Afričkih Ljubičica - African Violet Empire posts news and promotions. Your email address will not be used for any other purpose, and you can unsubscribe at any time.

Share

Category


Other Kaluđerica event planning services

Show All